بهین آوید تحلیل با هدف ارائه خدمات فنی مهندسی و تحلیل تکنیکال در حوزه فناوری اطلاعات و بازار سرمایه توسط متخصصین فارغ التحصیل خارج از کشور، با ساختاری متفاوت از فضای سنتی تاسیس گردیده و با ترکیب ارزشهایی چون تعهد، تخصص، تجربه و سرمایه پا به عرصه صنعت فناوری اطلاعات (IT) کشور گذاشته است، که با دارا بودن فعالیت هایی از قبیل : تامین تجهیزات سخت افزاری – نرم افزاری، مشاوره، طراحی، تحقیق و توسعه، نصب و راه اندازی، پشتیبانی و نگهداری توانسته است کلیه نیاز های مشتریان خود را در زمینه IT تامین نماید.

یکی از استراتژی های مهم حفظ رابطه بلند مدت با مشتریان می باشد که شرکت با ایجاد رابطه ای دوسویه مبتنی بر منافع مشترک توانسته است به این اصل دست یابد.

بهین آوید تحلیل با شعار “علم توانمندی است” وارد صنعت فناوری اطلاعات شده و پس از مطالعه و بررسی نقاط ضعف در این زمینه، متخصصین شرکت، تمام توان، تخصص و سرمایه خود را در راستای خدمت به کشور بکار بسته اند تا بتوانند سهمی در پیشرفت این آب و خاک داشته باشند.

منشور اخلاقی:

پر واضح است که امروزه در دنیای تجارت اصلی ترین عنصر مشتری می باشد تحقق اصل رضایت مشتری یا بعبارت دیگر موفقیت در کسب و کار التزام عملی به اصل مشتری مداری میباشد.اولین خواسته مشتری احترام است باید با متانت هر چه تمامتر و با نشاطی برخواسته از علاقه خدمت به مشتری از وی استقبال صورت پذیرد با این کار هم شخصیت انسانی او را پاس داشته و هم نوع پاسخگویی به مشتری را در ذهن او ترسیم کرده ایم.

عرضه کالا و خدمات مورد نیاز مشتری میتواند اطمینان وی را به ما افزایش دهد وقتی مشتری را به خاطر نداشتن کالائی از خود دور میکنیم یقیناً برگشت او را به سوی خود با تردید جدی مواجه کرده ایم.از دیدگاه مشتری دیگر عوامل مهم عبارتند از کیفیت خدمات ارائه شده، سرعت و دقت در ارائه خدمات و یا کالا و ایجاد تنوع و تحول در نحوه ارائه هر چه بهتر خدنات به مشتریان می باشد.

ایجاد روح اعتماد و صداقت در محیط کار از دیگر استراتژی های اصلی مشتری مداری است و باید به این نکته ایمان بیاوریم که حیات اقتصادی ما به رصایت مشتری و ایجاد رابطه دوسویه وابسته است.با توجه به منشور اخلاقی فوق سعی در عمل به آن و عدم قصور در اجرای آن داریم، امید است با لطف و عنایت حضرت حق تعالی بتوانیم اصول فوق را رعایت و رضایت همیشگی مشتریان را پایدار نگهداریم.