– خدمات سیستم های هوشمند سازی:
سیستم های هوشمند سیستم هایی هستند که فناوری پیشرفته ای داشته و نسبت به جهان اطراف خود واکنشی توام با ادراک دارند. در اواخر دهه ی 1950 میلادی مطالعاتی انجام شد که چگونگی روند ادراک کامپیوترها از محیط اطراف شان و نحوه تفسیر تصاویر و ترتیب ویدئوها را مشخص ساخت؛ از آن زمان به بعد، این فناوری قدرت روز افزونی یافت و به بخش جدایی ناپذیری از جامعه و صنعت تبدیل شد.
سیستم های هوشمند در حوزه های خود بر تعامل با کاربرانی از نوع بشر و تغییرات و پویایی محیط های اجتماعی و فیزیکی تمرکز دارند. ربات های امروزی دستگاه مستقلی هستند که می توانند محیط اطراف شان را درک کنند و اهداف خاصی را دنبال نمایند. سیستم های هوشمند را می توان به گونه های مختلفی مانند برنامه های تشخیص چهره، تعیین هویت خرید اختصاصی آمازون (Amazon) و یا جاروبرقی خودکار رومبا مشاهده نمود.
در عصر حاضر، سیستم های هوشمند آماده می شوند تا نقش های بیشتری را به خود اختصاص دهند. از جمله این نقش ها می توان به موارد زیر اشاره کرد :
اتوماسیون صنعتی ، خدمات رباتیک، خدمات پزشکی، بازرسی و نظارت بصری، نویسه خوانی، کاربردهای نظامی، خدمات آموزشی، دنیای سرگرمی، نقل و انتقالات هوشمند، تشخیص هویت با استفاده از فناوری بیومتریک و… .
سیستم های هوشمند چالش هایی را نیز در زمینه مطالعه و تحقیق به همراه دارند. بسیاری از این چالش ها مرتبط با محاسباتی است که در ارتباط با جهان فیزیکی و پویا روی می دهند.

هوشمند سازی منزل ( خانه هوشمند ) | محل کار :
به دلیل شخصی بودن خانه یا محل کار می توان از تکنولوژی ها و سیستم های بسیاری جهت تکمیل نمودن هوشمند سازی استفاده کرد و لذت زندگی را در این محیط هوشمند دو چندان تجربه نمود.
علاوه بر لوکس شدن محیط، می توان کنترل کلیه لوازم برقی و الکتریکی از هر جای دنیا اجرای سناریوهای از پیش تعیین شده، کنترل انرژی مصرفی، تنظیم نور محیط به صورت خودکار نسبت به نور خورشید، تنظیم دمای محیط بر اساس پارمترهایی همچون : تعداد نفرات حاضر در محیط، نوع کاربری محیط و نور خورشید؛ کنترل پرده ها و نیز بهره وری از سیستم های نظارتی ـ حفاظتی، کنترل تردد، برق اضطراری ، حس گرهای حرکتی ، حضور و تشخیص نشت گاز و… را به دست گرفت. بنابراینافزایش عمر لوازم برقی، کاهش هزینه ها، ایجاد بستر آسایش و رفاه و تامین امنیترا می توان از ویژگی ها و مزایای خانه هوشمند بیان نمود.

خدمات مشاوره ای IT :
همه ما در زندگی روزمره و کسب و کار خود احساس کرده ایم. بعضی از ما بیشتر و بعضی کمتر از این تاثیرات مطلع هستیم. استفاده از ابزارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات جزئی از زندگی ما شده است، مانند سرویس های اینترنت، ایمیل، شبکه های اجتماعی، سامانه های پیام رسان و … .
به دلیل پیشرفت سریع فناوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین تأثیر مستقیم و عمیق این بخش از فناوری بر بالا بردن بهره‌وری، تسهیل سازی امور، افزایش درآمد و رسیدن به سود بیشتر در تمامی کسب و کارها، موجب شده است که این فناوری و حوزه‌های مرتبط با آن به سرعت در تمامی بخش‌های شرکت‌ها و مؤسسات کوچک و بزرگ نفوذ کند. این رشد و نفوذ سریع موجب شده است که شرکت‌ها و صاحبان آن‌ها دچار سردرگمی در تصمیم‌گیری و ناتوانی در رفع مشکلات ایجاد شده در این بخش شوند. به همین دلیل نقش مهم و حساس، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مشاوره ای ITدر این زمینه بسیار پر رنگ و با اهمیت خواهد بود.

قدرت ما در استفاده از توانایی‌های اصلی و تجارب صنعت برای موفقیت مشتریان ما است.

بهین آوید با بکارگیری دانش نوین و کادر مجرب و همچنین با دریافت مجوز های رسمی از قبیل سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور توانستـه است گامـی بلند در جهت توسـعه صنعـت ITکشور عزیزمان برداشته و همچنین اقدامات موثری در جهت بهره وری و حرکت به سوی جامعه و دولت الکترونیک انجام دهد.

بهین آوید پیشگام در ارائه خدمات مشاوره در حوزه IT و نگهداری و پشتیبانی شبکه و سخت افزار در تمامی کسب و کارها می‌باشد. برای دریافت مشاوره با ما تماس بگیرید.

خدمات نرم افزاری ( برنامه نویسی ) :
در برخی از محیطهای کاری و سرمایه گذاری نرم افزارهای بازار پاسخگوی نیاز مشتری نخواهند بود؛ لذا شرکتهای ارائه دهنده خدمات برنامه نویسی این نیاز بازار را بررسی و برطرف می سازند؛ زمانی که مطمئن شده اید بازار نیاز فعلی شما را نمی تواند بر طرف کند؛ در محیط نرم افزار باید دارای بهترین امکانات و ناحیه ای کاربر پسند و شیک باشد و این مهم در صورتی به محقق می شود که افراد متخصص دارای سلیقه خوبی هم باشند؛ بهین آوید تلاش می کند همواره محیط نرم افزارهای خود را چشمگیر نماید.
تولید نرم افزار سفارش مشتری از سه بخش اصلی تشکیل گردیده است:
مرحله اول: مرحله برنامه ریزی و امکان سنجی؛
مرحله دوم مرحله پیاده‌سازی، آزمون و مستندسازی؛
مرحله سوم استقرار و نگهداری نرم افزار میباشد؛
الگو های تولید نرم افزار بسته به نوع کار و قرارداد فی مابین تعریف می گردد؛ به عنوان مثال الگو آبشاری؛ الگو حلزونی؛ الگو تکرارشونده و افزایشی؛ الگو توسعه سریع و الگو اسکرام؛ همچنین استاندارد رسمی سازماندهی فراینده ساخت محصولات و روشی برای مدیریت و نظارت پیشرفت کارها در کلیه پروژه ها اعمال خواهد شد.
بهین آوید در طراحی و توسعه ی نرم افزار های اختصاصی سال ها تجربه دارد و در این زمینه افتخارات بسیاری را کسب کرده است؛ پرسنل دپارتمان تولید نرم افزار به انواع زبان های برنامه نویسی تحت پلتفرمهای مختلف و دیگر فن آوری ها مسلط و حرفه ای هستند و همیشه بهترین را به شما پیشنهاد خواهند داد.
واحد مشاوره فنی شرکت برنامه نویسی شما را در بهترین و کم هزینه ترین روش تولید راهنمایی می نماید زیرا در راستای تولید نرم افزار سفارش مشتری می دانیم که برخی قابلیت‌ها ممکن است در ابتدای پروژه به خاطر مسائل مالی یا نیازمندی‌های غیر شفاف و نامشخص خارج از محدوده پروژه باشند؛ لذا اجرای پروژه شما را فازبندی نمودهو نسبت به انجام آن برنامه ریزی های اجرایی و مالی انجام می دهیم.

خدمات اکتیو شبکه ( سرویس های IT‌ ) :

سازمان ها تقریبا در تمام بخش‌های خود ، ارائه سرویسITرا داشته و سرمایه گذاری های زیادی در خصوص ارائه سرویس مطلوب به کسب و کار و ادارات سازمان انجام می گردد. با توجه به این که بخش های IT سازمان ها، سرویسدهنده،به واحدهای مختلف سازمانو مشتریان بیرونی ودیگرذینفعان میباشند، و از طرفی با توجه به تعداد بالای این سرویس ها ، بزرگترین چالش پیش رو برای فناوری اطلاعات سازمان مدیریت مطلوب این سرویسها میباشد. یکی ازمهمترین راههای ارائه سرویس مطلوب وباکیفیت،راه اندازی نظام مدیریت سرویس فناوری اطلاعات میباشدکه بتواند درکلیه چرخه حیات یک سرویس ، مدیریت صحیحی اعمال نمود

 • نصب و راه اندازی سرور های مجازی بر روی بستر VMware.
 • نصب و راه اندزای سرویس بکاپ گیری.
 • نصب و راه اندازی ایمیل سرور.
 • نصب و راه اندازی سیستم تلفن اینترنتی VOIP.
 • نصب و کانفیگ فایروال.
 • نصب و راه اندازی سرویس های ارتباط امن VPN Server جهت ارتباط دفاتر با دفتر مرکزی شرکت | سازمان.
 • نصب و راه اندازی نرم افزار سیستم مدیریت UPS های شرکت فاراتل جهت Safe ShutDown برای سرور های مجازی.
 • پیکربندی تمامی تجهیزات اکتیو شبکه سوئیچ (Switch)، اکسس پوینت (Access Point) ، مودم (Modem) و…
 • نصب سیتم عامل های ویندوزی ( سرور و کلاینت ) برای شبکه.
 • نصب و راه اندازی سروریس های مایکروسافتی شبکه از قبیل : Active Directory ،Domain ،DHCP ،DNS و …
 • نصب نرم افزاری های تحت شبکه مانند : آنتی ویروس‌ها ، Microsoft Exchange و نرم‌افزارهای تجاری و تخصصی تحت شبکه و …
 • انجام و تنظیم اموری مدیریتی و رابط کاربری آسان
 • پشتیبانی از بخش های مختلف نرم افزاری و سخت افزاری اکتیو شبکه.

با توجه به خدمات ذکر شده که علاوه بر تحقق تمامی نیاز های کارفرما در آن ، رعایت استاندارد های معتبر شبکه نیز در نظر گرفته شده است.

خدمات پسیو شبکه:
خدمات پسیو شبکه، یکی از مهم‌ترین بخش‌های نصب و راه اندازی شبکه می‌باشد که به خدمات مرتبط با زیرساخت شبکه اتلاق می‌گردد. پسیو (Passive) در لغت به معنی غیرفعال می‌باشد. تجهیزات پسیو شبکه و خدمات پسیو شبکه‌های کامپیوتری هیچ‌گونه فعالیتی بر روی سیگنال و یا دیتای در حال گذر در شبکه انجام نمی‌دهند. در نتیجه خدمات پسیو شبکه در واقع فقط به خدمات نصب و پیاده سازی زیرساخت شبکه، نصب و راه‌اندازی تجهیزات شبکه و سرور، خدمات کابل کشی شبکه و ترانکینگ بصورت ساخت یافته، نصب وراه اندازی تلفن سانترال، برق و UPS گفته می‌شود و وارد مرحله پیکربندی نمی‌گردد.

از مهم ترین مراحل نصب و راه اندازی شبکه یک شرکت، انتخاب با کیفیت ترین تجهیزات پسیو شبکه برای اجرای پروژه زیر ساخت می باشد.

راه کارهای ارتباطی بی سیم در ابعاد گسترده ، چه در باندهای فرکانسی فاقد لیسانس کاربری و چه در باندهای نیازمند مجوز های قانونی نظیر مایکروویو از جمله نیازمندی بسیاری از سازمان هاست . بهین آویدبا در اختیار داشتن تیم طراحی و اجرای زبده و کارآمد ، ارائه کننده راه کارهای ارتباطی بی سیم در سطوح مختلف می باشد. خدماتی که در قالب این فعالیت ارائه می شود را می تواند به صورت زیر دسته بندی نمود :

1. مشاوره
در این مرحله با توجه به در اختیار داشتن دانش فنی لازم ، در کنار کارفرما نیازهای وی را در زمینه به کارگیری تکنولوژی های بی سیم سنجیده و در تهیه RFP وبرگزاریمناقصات میتوان به کارفرمای محترم مشاوره داد.
2. طراحی
2.1 طراحی شبکه های نقطه به نقطه ( P2P )
با توجه به رشد بی رویه استفاده از تجهیزات بی سیم استفاده از این تجهیزات احتیاج به تدبیر اندیشی و طراحی مهندسی جهت جلوگیری از پیش آمد مشکلات بعدی دارد . در این راستا وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات (سازمان رگولاتوری) حدود قانونی جهت استفاده از این نوع تجهیزات معین نموده است . از طرفی هزینه پایین و سهولت به کارگیری این تجهیزات در ایجاد شبکه های ارتباطی امری غیر قابل چشم پوشی ست. لذا با تشخیص نیازمندی کارفرما ، امکان سنجی و سنجش فضای فرکانسی در منطقه مورد نظر جهت استفاده از تجهیزات بی سیم ، طرحی کارا و قانونمند جهت استفاده کارفرما میتوان ارائه نمود .

2.2 طراحی شبکه Wi-Fi
علیرغم تصور عام، استفاده از شبکه های بی سیم با استاندارد Wi-Fi تنها به خانه ها و محیط های داخلی (indoor) محدود نمی شود. نیاز سنجی مناسب ، انتخاب صحیح تجهیزات و طراحی مهندسی شبکه می تواند استفاده از این تکنولوژی را با توجه به هزینه تجهیزات ، راه اندازی و نگهداری بسیار مناسب تر در مقایسه با فن آوری های دیگر ، بسط و گسترش دهد . انواعی از کاربردهای این فن آوری را می توان در شهرک های صنعتی ، کمپ های کارگاهی ، محیط ها و کمپ های آموزشی، پالایشگاه ها، مجتمع های تفریحی و توریستی، هتل ها و بیمارستان ها متصور شد .
3. تامین تجهیزات
تجهیزات مورد استفاده در شبکه های ارتباطی بی سیم، نقش غیر قابل چشم پوشی در ارائه سرویس مناسب دارند؛ لذا با جستجوی مارکت در میان تولیدکنندگان حاضر ، سعی کرده ایم که بهترین های ممکن را به لحاظ قیمت، کیفیت،حیطه تکنولوژی های مورد استفاده در محصولات، سرویس دهی و خدمات پس از فروش و …برگزیند .
4. نصب، راه اندازی و نگهداری شبکه های بی سیم
تجهیزات وایرلس به جهت شرایط خاص عملیاتی ( نصب در ارتفاع دکل های ارتباطی، نصب در محیط های باز و در معرض شرایط مختلف آب و هوایی، عدم سهولت دسترسی به تجهیزات جهت انجام تعمیرات و … ) میبایستباتمهیداتمخصوصینصبشوندتاازاینطریق ( نصبصحیح ) بتوانکارکرد بدون وقفه ارتباطات بی سیم را که عموما به عنوان زیر ساخت های ارتباطی برگزیده می شوند، تامین نمود.
خدمات نصب تجهیزات بی سیم را با استانداردهای جهانی بشرح زیر ارائه منماییم :

 • فرآیند بررسی فنی و امکانسنجی برقراری ارتباط رادیویی قبل از اقدام به نصب تجهیزات
 • طرح ریزی استفاده از کانال های رادیویی یا Channel Planning به منظور تسهیل در ایجاد ارتباط رادیویی پایدار
 • تعیین ارتفاع پایۀ نصب یا دکل مورد نیاز به منظور فراهم نمودن دید رادیویی یا Line of sight میان نقاط
 • مشخص نمودن نوع و بهرۀ آنتن، توان ارسالی فرستنده، حساسیت رادیویی گیرنده، نوع فرکانس و مودلاسیون و …
 • فراهم نمودن زیر ساخت مورد نیاز جهت نصب تجهیزات رادیویی، مواردی چون دکل و پایۀ آنتن مورد نیاز،اتطالات زمین مجزا برای دکل و تجهیزات رادیویی، کابلهای شبکه شیلددار جهت نصب در محیطهای باز با شرایط متنوع آب و هوایی و …
 • نصب فیزیکی تجهیزات رادیویی، آنالیز طیف فرکانسی محیط و انتخاب کم نویز ترین کانال رادیویی، ایجاد پیکربندی منطبق بر نیازهای ارتباطی، کنترل و تنظیم قدرت خروجی دستگاه، تنظیم پارامتر های امنیتی، تعیین سطوح مودلاسیون ارتباطی و …
 • مانیتورینگ نرم افزاری اجزای سیستم ارتباطی با استفاده از پروتکل های مدیریتی همچون SNMP